YouTube Music Desteği, Belirli Wear OS 2 Saatlerine Genişliyor

YouTube Music Desteği, Belirli Wear OS 2 Saatlerine Genişliyor

Belirli Wear OS 2 saatlerinde artık YouTube Music kullanılabilecek.

Google Play Müzik hizmetini sonlandırdığından beri Wear OS akıllı saatlerde müzik dinlemenin resmi bir yolu bulunmuyordu. Google nihayet, Mayıs ayında platform için bir YouTube Music uygulaması üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ancak daha sonra uygulamanın yalnızca Wear OS 3 çalıştıran saatlerde mevcut olacağı belirtildi. Bu da uygulamanın şimdilik yalnızca Galaxy Watch 4 saatlerde kullanılabileceği anlamına geliyor. Google şimdi ise bu durumu değiştiriyor gibi görünüyor.

Google, bir destek gönderisinde bu haftadan itibaren Fossil ve Michael Kors’un yeni 6. nesil akıllı saatleri, Mobvoi’nin TicWatch Pro 3 GPS akıllı saati, TicWatch Pro 3 Cellular/LTE ve TicWatch E3 akıllı saatler dahil olmak üzere bazı Wear OS 2 cihazları için yeni YouTube Music uygulamasını kullanıma sunduğunu belirtiyor.

Google, şimdilik yalnızca yukarıda belirtilen saatlerin desteklendiğini söylese de, desteğin bu yıl içinde Wear OS 2’nin en son sürümünü çalıştıran daha fazla cihaza yayılacağını belirtiyor. Şirketin saat desteği için kriterlerinin ne olduğu net olmasa da şu anda listelenen saatlerin hepsinde Snapdragon Wear 4100 veya 4100+ yonga seti bulunduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle daha eski donanımlar geride kalabilir. Bunun yanı sıra, bir destek makalesi müziğin 128 Kbps bit hızıyla sınırlı olduğundan bahsediyor. Bu da en iyi ses kalitesinin beklenmeyeceği anlamına geliyor.

Son olarak uygulamanın bahsi geçen akıllı saatler tarafından şu anda kullanılabilir halde olduğunu belirtelim.

Kaynak: technopat.net

Etiketler: , ,