Micron GDDR6 Bellekler RX 6000 Serisinde Kullanılacak

Micron GDDR6 Bellekler RX 6000 Serisinde Kullanılacak

16 Gbps seviyesinde hız ve 512 GB/s bant genişliğine olanak tanıyan bellekler yakında AMD’nin RDNA 2 tabanlı GPU’larına eşlik edecek.

Micron, yüksek performanslı 16Gb / 16 Gbps GDDR6 bellek çözümünün artık AMD RDNA 2 oyun mimarisi üzerine kurulu AMD Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarıyla kullanılabileceğini duyurdu. Micron’un gelişmiş 1z işlem teknolojisini kullanan yeni nesil GDDR6 bellekleri, oyun ve belleğe aç uygulamalar için 512 GB/s’ye kadar performans sunuyor.

Micron ve AMD arasındaki işbirliği, oyun oynarken yüksek kare hızları, görüntü işleme ve temel 4K çözünürlükleri için yüksek bant genişliği sağlayacak. Kurumsal Başkan Yardımcısı ve AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Scott Herkelman, en güncel kartlarında kullanılacak yeni GDDR6 bellekler için şunları söyledi:

Radeon RX 6000 serisi grafik kartları, yüksek performanslı, ödün vermeyen oyun deneyimleri sunmak için üretildi ve ürün serisine Micron belleğin eklenmesi bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak. Micron’un gelişmiş bellek ürünleri geliştirme konusunda güçlü bir geçmişi var ve GDDR6’yı RDNA 2 mimarisi tabanlı grafik kartları için optimize etmek üzere mühendislik ekibiyle yakın bir şekilde çalışarak, kart ortaklarımıza oyuncular için ek tasarımlar üretme konusunda daha fazla seçenek ve esneklik sağladık.

Micron, yeni GDDR6 belleklerini 2021 yılının son çeyreğinde AMD Radeon RX 6600 ve Radeon RX 6700 serisi ekran kartları için sunmaya başlayacak. Diğer RX 6000 serisi GPU’lar ise muhtemelen önümüzdeki yıl içinde Micron’un çözümlerinden faydalanmaya başlayacak.

Kaynak: technopat.net

Etiketler: , ,