Android için YouTube Music beklenen özelliğe kavuştu!

Android için YouTube Music beklenen özelliğe kavuştu!

Rakiplerine nazaran müzik pazarına geç giren Google, kurduğu dijital müzik platformu YouTube Music ile 500 milyon indirmeyi aştı. Şirket, kısa sürede elde ettiği büyük başarıların ardından kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmak için YouTube Music platformuna düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Android ve iOS tarafında uzun süredir başarı ile çalışan YouTube Music, geçtiğimiz Mart ayında arayüz yenilemeleri de dahil olmak üzere birtakım değişikliklerle kullanıcıları fazlasıyla memnun etmişti. Dijital müzik platformu şimdi de Android cihazlar için uzun süredir beklenen yeni özelliğine kavuştu.

YouTube Music Android uygulamasına çevrimdışı arama desteği

Geçtiğimiz aylarda ‘Şimdi yürütülüyor‘ menü tasarımını yenileyen YouTube Music, eklenen yeni özellik ile Android kullanıcıları için yeni bir ”İndirilenler” sekmesine sahip oluyor. Basit bir şekilde şarkılar, albümler ve çalma listeleri arasında yapılan aramaların sonuçlarını getirecek yeni sekme, çevrimdışı olduğunuzda da kolaylıkla çalışabilecek.

Bu haftanın başlarında piyasaya sürülen YouTube Music 4.40 sürümü ile kullanıma açılan yeni özellik sayesinde artık kullanıcıların Kitaplık > İndirilenler sekmesini kullanmasına gerek kalmıyor. İnternet bağlantısı olmadan kullananların uzun süredir beklenen bu özellik, şarkılara çevrimdışı olarak erişmenize de maalesef izin vermiyor.

Şu an için yalnızca Android kullanıcıları için hizmete giren yeni özelliğin cihazınıza gelmesi biraz zaman alacaktır. Eğer uzun süre beklemenize rağmen özellik cihazınıza gelmediyse, Ayarlar > Uygulamalar > YouTube Music > Zorla durdur adımlarını izleyerek uygulamayı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

 

 

Kaynak: shiftdelete